Audio

Zvukový spínač

Další zapojení s NE555. Zvukový spínač - sepne, když se v okolí dělá "bordel" (hluk).

Tranzistorový předzesilovač

Nízkošumový tranzistorový předzesilovač. Maximální zesílení předzesilovače bez zkreslení (téměř) je kolem 120 a pro výstupní napětí 4V zkreslení přibližně 0.01% při napájení 30-40V.

Robotický hlas

Zapojení, které z obyčejného lidského hlasu vytvoří robotický nebo počítačový hlas.

Ochrana reproduktorů

Tato ochrana je vhodná pro zesilovače se symertrickým napájením, které nemají na výstupu oddělovací kondenzátor. Obvod chrání reproduktor před stejnosměrnou složkou signálu.

Zvukový spínač - lampička

Lampička spínaná zvukem, svítí nějaký určitý čas a potom plynule pohasíná až úplně zhasne. Zapnutí například tlesknutím je lepší, než ve tmě šmátrat po vypínači.

Subwoofer s TDA2030

Subwoofer s monolytickým integrovaným zesilovačem TDA2030 o maximálním výkonu 20W.

Třípásmový ekvalizér

Jednoduchý ekvalizér basy-středy-výšky s jedním tranzistorem a několika obyčejnými součástkami. Zapojení je z nějakého staršího magnetofonu a rádia v jednom.

Blikač s 555 a dvěmi LED

Jednoduché zapojení astabilního klopného obvodu s NE555 a dvěma LED diodami, které budou blikat "proti sobě" (1. svítí - 2. nesvítí a opačně).

20W Zesilovač s TDA2030

HiFi zesilovač 20W. HiFi je jen do zhruba 10W, při vyšším výkonu má zkreslení skoro 1% (4ohm reproduktor), ale s 8Ohm reprodukturem je zkreslení menší. Katalogové zapojení integrovaného obvodu TDA2030A s nesymetrickým napájením.