Testery

Tester krystalů

Jednoduchý přípravek k ověření funkčnosti (nebo nefunkčnosti) krystalu.

Měřič THD síťového napětí

Zařízení, umožnující měřit THD (= Total Harmonic Distortion = celkové harmonické zkreslení) rozvodné síťe a např. vliv spínaného zdroje na její "čistotu"...

Generátor růžového šumu

Růžový šum je výborným zdrojem širokopásmového signálu, který pokryje celé akustické pásmo. Je vhodný pro testování audio zařízení jako jsou zesilovače, korekční předzesilovače, reproduktorové systémy, vyhybky apod.

Indikátor vybuzení

Indikátor vybuzení s 12ti LED diodami. Katalogové zapojení "starého" integrovaného obvodu A277D (analogový IO - obvod pro řízení světelných diod).

Tester elektrolytických kondenzátorů

Kondenzátory od některých výrobců nejsou nejlepší kvlity a proto se často stávají nejporucho vější částí zařízení, především se zvětšuje jejich sériový odpor. Sériový odpor se vzrůstající teplotou klesá, takže příznaky se projevují jen při zapnutí a po "nažhavení" zmizí. U zapojení s takovýmito příznaky, je potřeba změřit jejich sériový odpor, například následují zkoušečkou.

LCD/LED Teploměr

Digitální teploměr s ICL7107 a diodou jako snímačem teploty.

Generátor funkcí - 10Hz až 100kHz

Generátor funkcí sinus, obdélník a trojúhelník s nastavitelnou frekvencí v rozsahu 10Hz až 100kHz a nastavelnou velikostí výstupního signálu.

Indikace stavu Pb akumulátoru

A/D převodník, indikace nabytí/vybytí olověných akumulátorů třemi různě barevnými LED diodami - zelená, žlutá a červená. Při plném nabyté baterii svítí všechny tři, pokud je baterie není ani úplně nabytá ani úplně svítí dvě a při naprostém vybytí svítí jen jedna a to červená.